wtorek, 19 czerwca 2012

Kociarzu! Ty też możesz pomóc, czyli blogowa zrzutka!

Moi Drodzy!
Jeżeli są wśród Was kociarze, zdeklarowani lub utajeni lub jeżeli po prostu kochacie zwierzęta, możecie dorzucić swoją cegiełkę do poprawy ich życia!

Wspaniałą akcję przygotowała Siempre la bellaza - jej szczegóły przeklejam poniżej - wszystkich zapraszam do zapoznania się z nimi i, w miarę możliwości, pomocy.

O co chodzi?

O oddanie swoich zbędnych przedmiotów dla fundacji Agapeanimali, która je zlicytuje na Allegro, a uzyskane środki przeznaczy na leczenie i utrzymanie kociaków, które do niej trafiają. Wysyłamy paczki do 6 lipca, a od 1 sierpnia ruszą aukcje z allegrowego konta fundacji http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7741697.
Kosmetyki nie będą licytowane pojedynczo lecz w grupach po kilka sztuk, możecie zostawiać uwagi jaki sposób grupowania byłby najlepszy - czy zestaw ma stanowić np. 5 szminek, czy lepiej np. szminka+róż+lakier+szampon. Biżuteria będzie również licytowana w grupkach, większe akcesoria lub przedmioty w jakiś sposób wyjątkowe będą miały oddzielne aukcje. Wysyłając paczki możecie również zasugerować sposób wystawienia waszych przedmiotów :)
A od 1 sierpnia będzie chodzić o to, aby w tych aukcjach brać udział :) Oddawanie to dopiero pierwszy etap, licytowanie w tych aukcjach będzie równie ważne! Będzie to świetna okazja do kupienia fajnych produktów za niewielkie pieniądze.


Co można wysyłać?

1. Kosmetyki. W dobrym stanie, niezniszczone, nieprzeterminowane, nie całkowicie zużyte. Pełna dowolność, kolorówka, pielęgnacja, perfumy, co tylko macie i chcecie oddać. Nie muszą być to produkty nowe i nieużywane!
2. Biżuteria. Nie, nie złota :D Również nie zniszczona, w dobrym stanie. Ważne aby była ładna, by ktoś był zainteresowany kupnem.
3. Rękodzieło. Pojawiły się głosy, że chciałybyście przekazać dla fundacji coś, co wykonałyście własnoręcznie - czy to biżuteria, czy akcesoria, czy cokolwiek innego, co ktoś chciałby kupić.
4. Akcesoria, dodatki, bajery. Mogą być torebki, bransoletki, broszki, cuda, nie znam się :D Znów, wszystko zadbane i niezniszczone.
5. Inne rzeczy, które Waszym zdaniem się nadają :)

WAŻNE:
Do każdej paczki dołączajcie karteczkę z pełną listą tego, co wysyłacie, krótkim opisem i stanem zużycia, np.:
Maybelline, szminka Color Sensational, numer xx, zużycie 10%

Jeżeli dołączacie biżuterię lub akcesoria, to opis powinien zawierać skład tych przedmiotów, np. plastik, srebro, skóra ekologiczna, bawełna, itd. Oczywiście jeśli wiecie z czego są wykonane, nie jest to konieczność.

Karteczki z opisami mają ułatwić fundacji przygotowanie aukcji - wy wysyłając wiecie najlepiej co to jest więc napisanie takiej notatki nie powinno być problemem :)


Po adres do wysyłki zgłaszajcie się do Siempre la bellaza.

Termin wysyłania paczek to 6. lipca, jeżeli wysyłacie priorytetem to może być to kilka dni później - najważniejsze, aby przed sierpniem zdążyć przygotować aukcje Allegro.Pytania?
Pisz maila!

Do mnie: siemprelabelleza@gmail.com
Do Ani, wolontariuszki zajmującej się akcją: la.casse.tete@gmail.com
Do Kasi, która przygotuje aukcje: k.lagodowska@o2.pl lub kasia@agapeanimali.org
Tutaj kontakty do wszystkich członków fundacji http://www.agapeanimali.org/index.php?page=11&lang=pl

Facebookowe konto fundacji
https://www.facebook.com/pages/Fundacja-Agapeanimali/269034387541

Zobacz komu możesz pomóc...

Serce mi pęka.. zrobię co będę mogła by pomóc - niech pierwszym krokiem będzie publikacja tej akcji u siebie i prośba do Was by ją rozpowszechniać.
Gorąco wierzę w naszą wspólną Blogosferę - przecież to nie tylko meteorki, maki, pandziorki itp. - to też my, nasze serca i nasze zaangażowanie dla dobrej sprawy.
Także spinamy się i pomagamy tym kochanym puchaczom!


Spokojnej nocy!

5 komentarzy:

 1. boże jakie słodziaki:)
  trzeba nie mieć serca krzywdząc takie biedne stworzenia:(

  OdpowiedzUsuń
 2. super akcja. :) czytałam o niej u Jamapi. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Postaram sie znaleźć chociaż kilka drobiazgów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna akcja. Poszukam czegoś u siebie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz i czas spędzony na moim blogu - zapraszam ponownie!
Chcesz skontaktować się ze mną w jakiejkolwiek sprawie - śmiało! Jestem do Twojej dyspozycji :-)

Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, zawiera wulgaryzmy lub spam, zostanie usunięty.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...